Jak wygląda praca w kwiaciarni?


Wszyscy próbujemy tak pokierować swoim życiem zawodowym, aby być z niego w stu procentach zadowolonym. Sprawdzamy zatem rozmaite branże i próbujemy swoich sił w zupełnie odmiennych dziedzinach, patrząc nawet na to, jak działa dostawa kwiatów. Jeżeli to ona chociaż trochę nas sobą zainteresowała, moglibyśmy spróbować zatrudnić się w jednej z kwiaciarni. Zobaczmy tylko najpierw, czy taka praca mogłaby nam w ogóle odpowiadać.

Bez wątpienia osoby zatrudnione w kwiaciarniach muszą wykazywać się sporą kreatywnością i niemałą wyobraźnią. Jeżeli sami dostaniemy się do takiego miejsca, to my będziemy musieli tak układać różnorodne kwiaty i w taki sposób je obwiązywać, aby zachwycały one naszych klientów. Zaczniemy też przeprowadzać z nimi rozmowy i chcąc nie chcąc nakłaniać ich do zakupu różnych produktów, aby wzmocnić sprzedaż. Nauczymy się również obsługiwać kasę fiskalną, bez której żadna kwiaciarnia Poznań nie mogła by dziś funkcjonować.

Jeśli wymienione wyżej zadania nie wydają nam się zbyt trudne, być może praca z kwiatami będzie dla nas naprawdę idealna. Sami się o tym przekonajmy, próbując ją wykonywać.