Brudna elewacja domu? Mycie ciśnieniowe rozwiąże ten problem


Elewacje domów z czasem ulegają zabrudzeniu. Szybko się brudzą te, które są pomalowane w jaśniejsze barwy. Najszybciej zaś, jeśli dom stoi przy ulicy i na elewacje pada błoto, z kałuż rozchlapywanych przez przejeżdżające auta. Taka elewacja powinna być regularnie myta nie tylko dlatego, by zapewnić lepszy efekt estetyczny. Brud, który pozostanie na elewacji przez długi czas, może doprowadzić – na przykład – do odpadania farby, którą elewacja jest pomalowana. W takiej sytuacji mycie już nie wystarczy. Potrzebny będzie choć niewielki remont

Jak umyć elewację domu?

Elewacja – bez względu na to czym jest pokryta – ma fakturę bardziej lub mniej porowatą. W zagłębienia w elewacji wnika brud i – wbrew pozorom – niełatwo go stamtąd usunąć. Najprostszy sposób to mycie ciśnieniowe Poznań. Wynajęcie fachowca dysponującego dobrej klasy myjką ciśnieniową wiąże się rzecz jasna z kosztami. Nie są to jednak wydatki bardzo duże. Koszt usługi mycia zależy od tego jak wiele powierzchni jest do umycia i jak bardzo są zabrudzone. Jeśli są plamy, których usunięcie wymaga zastosowania środków chemicznych, będzie jeszcze drożej. Najczęściej jednak mycie elewacji nie wiąże się z koniecznością stosowania takich środków.

Czy przy myciu elewacja się nie zniszczy?

Mycie ciśnieniowe Poznań niesie ze sobą pewne ryzyko uszkodzeń elewacji. Jeśli jest ona jednak w dobrym stanie, nic złego nie powinno się stać. Jeśli zaś w elewacji są ubytki czy odpryski farby, mycie ciśnieniowe może spowodować powiększenie tych uszkodzeń. Fachowiec, który doskonale potrafi się posługiwać lancą myjki, z pewnością jednak zrobi wszystko, by woda nie dostała się w takie miejsca i nie spowodowała uszkodzeń.

Wynajmując fachowca do mycia ciśnieniowego elewacji, warto zlecić też mu umycie innych elementów. Mycie ciśnieniowe sprawdza się w przypadku chodników i betonowych ogrodzeń. Jeśli na naszej posesji takie elementy są brudne, warto powiedzieć to osobie, która myje ciśnieniowo naszą elewację. Z pewnością umyje też chodniki czy ogrodzenia i nie doliczy za tą pracę zbyt wiele.

Gorąco polecamy: poznan-dekarstwo.pl